YAMAHA FX HO '17

Odkryj na nowo pojęcie "wszechstronny"

Idealne połączenie mocy i niskiego zużycia paliwa oraz nowe funkcje, które zrewolucjonizują zabawę na wodzie – oto Yamaha FX HO.

PRZED ZAKUPEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI CELEM POTWIERDZENIA DOSTĘPNOŚCI

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

71 500,00 zł brutto

Odkryj na nowo pojęcie "wszechstronny"

Idealne połączenie mocy i niskiego zużycia paliwa oraz nowe funkcje, które zrewolucjonizują zabawę na wodzie – oto Yamaha FX HO.

Najnowszej generacji silnik o pojemności 1812 cm3 z pompą wysokiego ciśnienia i inteligentnym układem sterującym przepustnicą generuje dużą moc przy niskim zużyciu paliwa. Elegancki kadłub wykonany w zaawansowanej technologii NanoXcel® i innowacyjny system sterowania RiDE stanowią obietnicę najbardziej komfortowego, stabilnego i precyzyjnego sterowania skuterem wodnym, jakiego dotychczas doświadczyłeś.

Yamaha FX HO oferuje jeszcze więcej. Tryb No Wake i system wspomagania sterowania Cruise Assist, wygodna kanapa dla trzech osób, duża platforma rufowa, stopień i uchwyty ułatwiające wchodzenie na skuter z wody oraz mnóstwo schowków - to wciąż dopiero początek zalet FX HO.

Szczegóły

 • Wysokowydajny silnik o pojemności 1812 cm3 z układem EFI
 • Mocny, ultralekki kadłub i pokład wykonane w technologii NanoXcel®
 • Potężna pompa strumieniowa o wysokim przepływie z trójpłatową śrubą napędową
 • Innowacyjny, intuicyjny system sterowania RiDE z elektronicznym biegiem wstecznym
 • Łatwy w obsłudze przycisk elektronicznego systemu trymowania
 • Układ typu Drive-by-Wire z systemem wspomagania sterowania i trybem No Wake
 • Pierwsze na rynku zdalne zabezpieczenie z trybem Low-RPM Mode™ (tryb pracy na wolnych obrotach)
 • Niepowtarzalny, 4-poziomowy układ sterowania z regulacją przechyłu
 • Bieg wsteczny z systemem kontroli trakcji
 • Bardzo nisko położony stopień i podwójne uchwyty ułatwiające wchodzenie na skuter
 • Wskaźniki pozycji F-N-R, systemu RiDE i elektronicznego systemu trymowania
 • Przestronne, wodoszczelne schowki

 

Mocny, wysokowydajny silnik o pojemności 1812 cm3

Z wysokowydajnego silnika o pojemności 1812 cm3 płynie porywająca moc, którą pompa strumieniowa o wysokim przepływie, z trójpłatową śruba napędową, pomaga przełożyć na niesamowite przyspieszenia. Elektroniczny układ wtrysku paliwa (EFI) gwarantuje stałą moc i ekonomiczną pracę, również podczas używania standardowego paliwa bezołowiowego.

System RiDE (intuicyjny system sterowania z elektronicznym biegiem wstecznym)

Rewolucyjny system RiDE wynosi pojęcie „przyjemności z pływania” na nowy poziom, zapewniając pełną kontrolę nad jednostką nawet początkującym sternikom. Wystarczy pociągnąć dźwignię przy prawej manetce w celu rozpędzenia skutera i dźwignię przy lewej, aby zahamować lub popłynąć wstecz. To jest aż tak proste!

Lekki kadłub i pokład NanoXcel®

Hydrodynamiczny kadłub i pokład zostały wykonane w opatentowanej przez Yamahę technologii materiału NanoXcel®, który jest o około 25% lżejszy od laminatu. W efekcie FX HO bardzo zwinnie się prowadzi i wykazuje optymalne zużycie paliwa. Najnowszej generacji kadłub i pokład oferują dużą ilość przestrzeni i pojemne schowki, a także stabilność i komfort na wodzie.

Układ sterowania przepustnicą typu Drive-by-Wire

Wysokiej klasy elektroniczny układ sterowania przepustnicą zachwyca swoim „inteligentnym” działaniem. System wspomagania sterowania ułatwia utrzymywanie określonej prędkości, a tryb No Wake umożliwia płynne sterowanie przy minimalnej prędkości. Skuter dysponuje również elektronicznym biegiem wstecznym z systemem kontroli trakcji, który ułatwia precyzyjne manewrowanie.

Elektroniczny system trymowania i stylowy zestaw wskaźników

Nowy, elektroniczny system trymowania sterowany dwoma przyciskami na lewej manetce umożliwia natychmiastową regulację trymu w trakcie płynięcia. Wystarczy nacisnąć przycisk trymu, aby wykonać ostry zakręt, następnie zwolnić go, by odpłynąć z maksymalną prędkością. Na desce rozdzielczej FX HO znajdują się czytelne wskaźniki trymu, systemu RiDE i pozycji F-N-R.

Zdalne zabezpieczenie z trybem Low-RPM Mode™ (tryb pracy na wolnych obrotach)

Ten innowacyjny system po raz pierwszy został wprowadzony na rynek przez Yamahę. Jedno naciśnięcie przycisku na zdalnym przekaźniku włącza specjalny tryb "L" (niskie obroty silnika), który ogranicza maksymalną prędkość. Jest on idealny podczas wykonywania spokojnych manewrów. Naciśnięcie przycisku po raz drugi wyłącza zapłon, zapobiegając nieprzewidzianemu uruchomieniu silnika.

Luksusowe i praktyczne wyposażenie

Dzięki 4-poziomowemu układowi sterowania z regulacją kąta pochylenia, wygodnej, trzyosobowej kanapie oraz dużej platformie rufowej z nisko położonym stopniem i podwójnymi uchwytami ułatwiającymi wchodzenie na pokład, skuter FX HO wyznacza coraz wyższe standardy podnoszące jakość wypoczynku nad wodą.

Schowki, do których spakujesz bagaż na długi rejs

Włożyliśmy wiele pracy w zaprojektowanie funkcjonalnych schowków w skuterach serii FX. Efektem są bakisty o imponującej pojemności 125,5 l, które pomieszczą cały niezbędny bagaż. Jeden szczelny schowek znajduje się w pokładzie dziobowym, drugi pod kanapą, a trzeci w części rufowej. Pod kierownicą jest miejsce na dwa kubki.

 

.

Silnik

Typ silnika

4-zaworowy, 4-cylindrowy, 1.8 Liter High Output, 4-suwowy, DOHC

Sprężarka doładowująca

Nie

Pojemność

1 812 cm3

Średnica x skok tłoka

86,0 mm x 78,0 mm

Stopień sprężania

11,0 : 1

Układ chłodzenia

Chłodzony wodą

Typ pompy

155 mm Axial Flow

Paliwo

Standardowa benzyna bezołowiowa

Układ dostawy paliwa

Układ elektronicznego wtrysku paliwa

Pojemność zbiornika paliwa

70,0 litrów

Układ smarowania

Mokra miska olejowa

Olej

5,3 litrów

Wymiary

Długość

3,56 m

Szerokość

1,23 m

Wysokość

1,23 m

Masa na sucho (kg)

377 kg

Cechy

Cechy

Wymiary

Długość

3,56 m

Szerokość

1,23 m

Wysokość

1,23 m

Masa na sucho (kg)

376 kg

Cechy

Cechy

Pojemność ładunkowa

125,5 litrów

Liczba pasażerów

1-3 osoby

Produkty w tej samej kategorii