F2.5BMHS

Model F2.5 najnowszej generacji to świetny sposób na udany odpoczynek nad wodą. Dzięki niemu nawet najkrótsze przejażdżki staną się wspaniałą przygodą.
Ten popularny, przenośny silnik o nowym, nowoczesnym kształcie jest teraz jeszcze czystszy i cichszy, a do tego ma wiele nowych funkcji.

Więcej szczegółów

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ

2 886,18 zł

Add to my wishlist


Model F2.5 najnowszej generacji to świetny sposób na udany odpoczynek nad wodą. Dzięki niemu nawet najkrótsze przejażdżki staną się wspaniałą przygodą.
Ten popularny, przenośny silnik o nowym, nowoczesnym kształcie jest teraz jeszcze czystszy i cichszy, a do tego ma wiele nowych funkcji. Jest naszpikowany nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi firmy Yamaha i dysponuje sporym zapasem mocy, zapewniając dużą manewrowość. To także idealny silnik manewrowy dla posiadaczy jachtów.
Więcej pozycji przechowywania, poręczny, przezroczysty zbiornik na paliwo i udoskonalone, przyjazne dla użytkownika elementy sterujące w idealnie dostępnym miejscu — to wszystko (wraz z dużym, wygodnym uchwytem do przenoszenia) sprawia, że ten 4-suwowy silnik jest lepszym wyborem niż kiedykolwiek dotąd.

Nowy wygląd i nowa efektywność spalania
Pod nową, zaokrągloną osłoną o trzech pozycjach przechowywania (można postawienia na obu bokach lub na przedniej części) kryją się udoskonalenia, które zwiększają wydajność silnika F2.5. Zwiększona efektywność spalania sprawia, że ten niezwykły silnik pracuje ciszej i bardziej ekonomiczne, emitując mniej spalin.

Wygodne i przyjazne dla użytkownika sterowanie przepustnicą i biegami
Zwykle pełnowymiarowa dźwignia zmiany biegów znajduje się wyłącznie w wyposażeniu większych silników, lecz możliwość szybkiego i precyzyjnego ustawienia przełożenia to duża zaleta modelu F2.5. W rzeczywistości, dogodne położenie wszystkich kluczowych elementów sterujących w połączeniu z łatwością i precyzją układu sterowania 360º sprawia, że pełna kontrola jest w zasięgu ręki.

Możliwość obrotu o 360º umożliwia natychmiastową zmianę kierunku

Gdy pierwszy raz wypłyniesz łodzią wyposażoną w silnik F2.5, natychmiast docenisz dynamikę i zwrotność tej jednostki napędowej. Możliwość sterowania w pełnym zakresie 360º zapewnia wyjątkową zwrotność i możliwość natychmiastowej zmiany kierunku bez potrzeby zmiany przełożeń. Ponadto nowy, większy tylny uchwyt do przenoszenia jest bardzo wygodny podczas sterowania na biegu wstecznym.

Wbudowany, przezroczysty zbiornik paliwa
Planując podróż, dobrze mieć wolne miejsce na cały sprzęt. Silnik F2.5 jest wyposażony we wbudowany zbiornik paliwa, dzięki czemu niepotrzebny jest osobny zbiornik na podłodze, a na łodzi pozostaje dużo wolnego miejsca. Co więcej, nowy zbiornik jest przezroczysty, co pozwala na łatwe sprawdzenie w każdej chwili poziomu paliwa.

Wytrzymały uchwyt rumpla z wygodną, obrotową manetką

Uchwyt rumpla najnowszego modelu silnika F2.5, wyposażony w dużą, wygodną, obrotową manetkę, pozwala na bezproblemowe sterowanie silnikiem. Boczny przełącznik biegów jest niezwykle łatwy w obsłudze. Dzięki temu silnik charakteryzuje się wygodą przenoszenia i doskonałą sterownością. W konstrukcji znalazło się też miejsce na wyłącznik awaryjny i linkę gazu.

Wygodna regulacja oporu sterowania

Obsługa silnika F2.5 jest niezwykle łatwa dzięki wielu przyjaznym dla użytkownika funkcjom sterowania i regulacji oporu układu sterującego oraz przepustnicy. Pozwala to w prosty sposób regulować układ sterowania i przepustnicę podczas pływania, a tym samym zapewnia dużą stabilność i kontrolę nawet przy znacznych prędkościach.

Doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne Yamaha

Dobry silnik to taki, na którym można polegać, a silniki zaburtowe Yamaha słyną z trwałości i na długo zachowują swoją wartość. Wyjątkowy stop aluminium YDC-30 chroni zewnętrzne części silnika, a powłoka cynkowa, wysokiej klasy stal nierdzewna i 5-warstwowa powłoka zewnętrzna trwale zabezpieczają obudowę i elementy wewnętrzne.

Silnik:

Typ silnika

4-suwowy

Pojemność

72 cm³

Liczba cylindrów/układ

1, OHV

Średnica x skok tłoka

54,0 mm x 31,5 mm

Wydajność mocy w średnim zakresie obrotów

1,8 kW / 5 500 obr./min

Pełny zakres roboczy przepustnicy

5 250 - 5 750 rpm

Układ smarowania

Rozbryzgowe

Układ paliwowy

1 gaź.

System wyprzedzenia zapłonu

TCI

Układ rozrusznika

Ręczny

Przełożenie przekładni

2.08 (27/13)

Wymiary

Zalecana wysokość pawęży łodzi

S:433 mm 

Masa ze śrubą

F2.5BMHS: 17.0 kg

Pojemność zbiornika paliwa

0,9 litrów (Built-in fuel tank)

Pojemność miski olejowej

0,35 litrów

Informacje dodatkowe

System kontrolny

Uchwyt rumpla

Sposób trymowania i podnoszenia

Ręczny

Cewka prądowa / alternator

-

Ogranicznik przechyłu (tylko dla specyfikacji ze zdalnym sterowaniem)

-

Immobilizer

-

Śruba

W komplecie

Model lewoskrętny

-

Pływanie na płytkiej wodzie

-

Monitor cyfrowy LCD

-

Wskaźnik cyfrowy

-

Zmienne obroty trollingowe

-

Układ zasilania z dwoma akumulatorami

-

System śruby napędowej z SDS

-

Uwaga

Podana wartość kW zmierzona została na wale napędowym, w standardzie ICOMIA 28,

Produkty w tej samej kategorii