YAMAHA FX SVHO '19

Doładuj swoje przygody

Pokonuj fale w dynamicznym stylu lub odkryj przyjemność płynącą z odprężającego rejsu mocnym, trzyosobowym skuterem wodnym, który jest zawsze gotowy na niesamowite przygody. Nie rezygnuj z komfortu, aby poczuć prawdziwą adrenalinę.

PRZED ZAKUPEM SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI CELEM POTWIERDZENIA DOSTĘPNOŚCI

Więcej szczegółów

Przed zakupem zapytaj o dostępność

Ostatnie egzemplarze!

71 544,72 zł

Pokonuj fale w dynamicznym stylu lub odkryj przyjemność płynącą z odprężającego rejsu mocnym, trzyosobowym skuterem wodnym, który jest zawsze gotowy na niesamowite przygody. Nie rezygnuj z komfortu, aby poczuć prawdziwą adrenalinę.

Doładowany silnik Super Vortex i lekki kadłub z pokładem NanoXcel®2 tworzą imponujący duet - fantastyczne osiągi idą w parze ze stabilnym, doskonale prowadzącym się kadłubem, który zapewnia wyjątkowy komfort na wodzie.

Pamiętaj, że masz do dyspozycji innowacyjną technologię w postaci intuicyjnego systemu sterowania RiDE, układu wspomagania sterowania, elektronicznego systemu trymowania i biegu wstecznego czy zdalnie sterowanego alarmu.

Szczegóły

 • Silnik SVHO o pojemności 1812 cm3 z układem EFI i turbodoładowaniem
 • Nowy, ultralekki i niezwykle wytrzymały kadłub NanoXcel2®
 • Innowacyjny, intuicyjny system sterowania RiDE z elektronicznym biegiem wstecznym
 • Łatwy w obsłudze przycisk elektronicznego systemu trymowania
 • Wysokociśnieniowa strumienica Hyper-Flow
 • Układ typu Drive-by-Wire z systemem wspomagania sterowania i trybem No Wake
 • Pierwsze na rynku zdalne zabezpieczenie z trybem Low-RPM Mode™ (tryb pracy na wolnych obrotach)
 • Niepowtarzalny, 4-poziomowy układ sterowania z regulacją przechyłu
 • Elektroniczny bieg wsteczny z systemem kontroli trakcji
 • Bardzo nisko położony stopień do wchodzenia na skuter z wody i podwójne uchwyty
 • Wskaźnik położenia F-N-R, system RiDE i elektryczny system trymowania
 • Przestronne, wodoszczelne schowki

Wysokowydajny silnik Super Vortex o pojemności 1812 cm3 z doładowaniem

Nowoczesny silnik generuje moc w elastyczny, płynny sposób. Ta niezwykle wytrzymała jednostka została wyposażona w wydajny układ chłodzenia i zaawansowany układ dolotowy. Nowa, większa pompa strumieniowa o wysokim przepływie pomaga przełożyć dużą moc na niesamowite przyspieszenie, a elektroniczny układ wtrysku paliwa (EFI) gwarantuje stałe utrzymanie mocy.

NanoXcel2®. Maksymalna moc, minimalna waga

Opatentowana przez Yamahę technologia materiałowa NanoXcel2® pozwoliła obniżyć masę kadłuba aż o 18% w porównaniu z rewolucyjnym pierwowzorem NanoXcel®, przy zachowaniu takiej samej sztywności i wytrzymałości. Obniżona masa sportowego FX SVHO przekłada się na lepsze przyspieszenie, większą prędkość maksymalną i niższe zużycie paliwa.

System RiDE (intuicyjny system sterowania z elektronicznym biegiem wstecznym)

Rewolucyjny system RiDE wynosi pojęcie „przyjemności z pływania” na nowy poziom, zapewniając pełną kontrolę nad jednostką nawet początkującym sternikom. Wystarczy pociągnąć dźwignię przy prawej manetce w celu rozpędzenia skutera i dźwignię przy lewej, aby zahamować lub popłynąć wstecz. To jest aż tak proste!

Układ sterowania przepustnicą typu Drive-by-Wire

Wysokiej klasy elektroniczny układ sterowania przepustnicą Yamahy zachwyca swoim „inteligentnym” działaniem. System wspomagania sterowania ułatwia utrzymywanie określonej prędkości, a tryb No Wake umożliwia płynne sterowanie przy minimalnej prędkości. Skuter dysponuje również elektronicznym biegiem wstecznym z systemem kontroli trakcji, który ułatwia precyzyjne manewrowanie.

Elektroniczny system trymowania i stylowy zestaw wskaźników

Elektroniczny system trymowania sterowany dwoma przyciskami na lewej manetce oferuje możliwość natychmiastowej regulacji trymu podczas jazdy. Wystarczy nacisnąć przycisk trymu, aby wykonać bardzo ostry zakręt, a następnie zwolnić go, aby odpłynąć z maksymalną prędkością. Czytelne wskaźniki trymu, systemu RiDE i pozycji F-N-R to zasługa nowego zestawu wskaźników, w jaki został wyposażony FX SVHO.

Zdalne zabezpieczenie z trybem Low-RPM Mode™ (tryb pracy na wolnych obrotach)

Yamaha jako pierwsza wprowadziła na rynek ten innowacyjny system. Jedno naciśnięcie przycisku na zdalnym przekaźniku włącza specjalny tryb "L" (niskie obroty silnika), który ogranicza maksymalną prędkość. Jest on idealny podczas wykonywania spokojnych manewrów. Naciśnięcie przycisku po raz drugi wyłącza zapłon, co zapobiega nieprzewidzianemu uruchomieniu silnika.

Schowki, do których spakujesz bagaż na długi rejs

Włożyliśmy wiele pracy w zaprojektowanie funkcjonalnych schowków w skuterach serii FX. Efektem są bakisty o imponującej pojemności 125,5 l, które pomieszczą cały niezbędny bagaż. Jeden wodoszczelny schowek znajduje się w pokładzie dziobowym, drugi, przestronny schowek pod kanapą, a kolejny w sekcji rufowej. Pod kierownicą jest miejsce na dwa kubki.

Luksusowe i praktyczne wyposażenie

Dzięki 4-poziomowemu układowi sterowania z regulacją kąta pochylenia, wygodnej, trzyosobowej kanapie oraz dużej platformie rufowej z nisko położonym stopniem i podwójnymi uchwytami ułatwiającymi wchodzenie na pokład, skuter FX SVHO wyznacza coraz wyższe standardy podnoszące jakość wypoczynku na wodzie.

 

Silnik

Typ silnika

4-zaworowy, 4-cylindrowy, 4-suwowy, Wysoka Moc Super Vortex, DOHC

Sprężarka doładowująca

Tak (z chłodnicą międzystopniową)

Pojemność

1 812 cm3

Średnica x skok tłoka

86,0 mm x 78,0 mm

Stopień sprężania

8,5 : 1

Układ chłodzenia

Chłodzony wodą

Typ pompy

160 mm Axial Flow

Paliwo

Unleaded premium Gasoline

Układ dostawy paliwa

Układ elektronicznego wtrysku paliwa

Pojemność zbiornika paliwa

70,0 litrów

Układ smarowania

Mokra miska olejowa

Olej

5,3 litrów

Wymiary

Długość

3,56 m

Szerokość

1,23 m

Wysokość

1,23 m

Masa na sucho (kg)

378 kg

Cechy

Pojemność ładunkowa

125,5 litrów

Liczba pasażerów

1-3 osobyProdukty w tej samej kategorii